تبلیغات
پایگاه بسیج حضرت ابوالفضل(ع)ولدان - روایت حضرت علی (ع) در مورد داعش 1400 سال پیش
<
 
   
 
 
حوزه 6 امام جعفر صادق(ع)اصفهان
سه شنبه 2 دی 1393 ساعت 08:01 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به دست basij abalfazl | ( نظرات )

استاد بخاری از راویان اهل سنت در الفتن نُعیم بن حَماد (ج1 ص 210) حدیث573 آورده است که حضرت علی علی(ع) فرموده است:

 "حَدَّثَنَا الْوَلِیدُ، وَرِشْدِینُ، عَنِ ابْنِ لَهِیعَةَ، عَنْ أَبِی قَبِیلٍ، عَنْ أَبِی رُومَانَ، عَنْ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ، رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ قَالَ:

«إِذَا رَأَیْتُمُ الرَّایَاتِ السُّودَ فَالْزَمُوا الْأَرْضَ فَلَا تُحَرِّكُوا أَیْدِیَكُمْ، وَلَا أَرْجُلَكُمْ، ثُمَّ یَظْهَرُ قَوْمٌ ضُعَفَاءُ لَا یُؤْبَهُ لَهُمْ، قُلُوبُهُمْ كَزُبَرِ الْحَدِیدِ، هُمْ أَصْحَابُ الدَّوْلَةِ، لَا یَفُونَ بِعَهْدٍ وَلَا مِیثَاقٍ، یَدْعُونَ إِلَى الْحَقِّ وَلَیْسُوا مِنْ أَهْلِهِ، أَسْمَاؤُهُمُ الْكُنَى، وَنِسْبَتُهُمُ الْقُرَى، وَشُعُورُهُمْ مُرْخَاةٌ كَشُعُورِ النِّسَاءِ، حَتَّى یَخْتَلِفُوا فِیمَا بَیْنَهُمْ، ثُمَّ یُؤْتِی اللَّهُ الْحَقَّ مَنْ یَشَاءُ"


زمانی که پرچم های سیاه را دیدید از جای خود حرکت نکنید - به این معنا که دعوت آنان باطل است و نباید به کمک آنان بشتابید - سپس قومی ضعیف ظاهر می شوند که قلب هایشان مانند براده های آهن سخت است، آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛ تا اینکه در بین خود اختلاف نظر پیدا می کنند و خداوند خداوند اهل حق – هر کسی که بخواهد- را ظاهر می سازد..."

گفته می شود این سخن که مفهوم آن تماما با تروریست های "داعش" منطبق است کسانی که پرچم های سیاه دارند، اسامی شان، کنیه است مانند "ابو مصعب، ابوالبراء و..." و نسبت هایشان به شهرها می رسد مانند "البغدادی، الحرانی و..." .

یکی از نشانه ها و تحولات مهم عصر ظهور ، حرکت پرچم های سیاه می باشند  که به طور قابل ملاحظه ای
...
زمانی که پرچم های سیاه را دیدید از جای خود حرکت نکنید - به این معنا که دعوت آنان باطل است و نباید به کمک آنان بشتابید - سپس قومی ضعیف ظاهر می شوند که قلب هایشان مانند براده های آهن سخت است، آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛ تا اینکه در بین خود اختلاف نظر پیدا می کنند و خداوند خداوند اهل حق – هر کسی که بخواهد- را ظاهر می سازد..."

گفته می شود این سخن که مفهوم آن تماما با تروریست های "داعش" منطبق است کسانی که پرچم های سیاه دارند، اسامی شان، کنیه است مانند "ابو مصعب، ابوالبراء و..." و نسبت هایشان به شهرها می رسد مانند "البغدادی، الحرانی و..." .

یکی از نشانه ها و تحولات مهم عصر ظهور ، حرکت پرچم های سیاه می باشند  که به طور قابل ملاحظه ای مورد توجه محققین آخرالزمان و منتظران ظهور در جای جای سرزمین های اسلامی قرار دارد ، بیشتر توصیفات روایات در مورد این پرچم ها حالت تمجیدی و حمایتی داشته و مسلمانان عصر ظهور را به یاری این پرچم های فرا می خواند ، هرچند برخی روایات نیز به تقبیح آنها و لزوم کناره گیری و برحذر بودن از این پرچم ها فرمان می دهد.
در این مقاله در ابتدا با ذکر اکثر روایات وارده در باب پرچم های سیاه ، حقایقی که پیرامون آنها از لسان روایات وارد شده را مرور کرده و در ادامه احتمال ارتباط شگفت انگیز پرچمی که در آغاز حرکت سیدخراسانی برافراشته خواهد شد با پرچم اسرارآمیز امام مهدی(عج) را خواهیم دید. همچنین انواع پرچم های سیاه ذكر شده در روایات شریف را مورد بررسی قرار داده و خواهیم دید كه ائمه اطهار(ع) با احادیث شریف علاوه بر بشارت برافراشته شدن پرچم های سیاه سپاه سیدخراسانی از برافراشته شدن پرچم های القاعده و طالبان در افغانستان و عراق خبر داده و آن را مذمت كرده و لعن فرموده اند.

بخشی از روایات پرچم های سیاه در  مجموعه روایات عصر ظهور :
 
-1 وقتى كه دیدید از طرف مشرق بیرقهاى سیاهى نمایان شد فارس را اكرام كنید، زیرا كه دولت ما در میان آنها است. ملاحم و الفتن ص 16
-2 وقتى كه بیرقهاى سیاه خارج شوند اول آنها فتنه و وسط آنها ضلالت و گمراهى و آخر آنها كفر خواهد بود. فتنه و آشوبهاى آخر الزمان، متن، باب 47 ص: 21

-3 وقتى كه بیرقهاى سیاهى از طرف مشرق بیاید و بیرقهاى زردى از طرف مغرب بیاید تا در وسط شهر شام یعنى دمشق با یك دیگر ملاقات نمایند موقع بلاء خواهد بود.
ملاحم و الفتن ص 70

-4سفیانى داخل كوفه خواهد شد و سه روز اهل كوفه را اسیر میكند و شصت هزار از اهل كوفه را خواهد كشت و (18) شب در كوفه اقامت مینماید كه اموال آنها را تقسیم كند، تا اینكه بیرقهاى سیاهى (براى اخذ بیعت) بسوى مهدى علیه السّلام روانه میكند فتنه و آشوبهاى آخر الزمان، متن، باب 91 ص: 34

-5در آن وقت لشكرى با پرچم هدایت بیرون آمده لشكر سفیانى را دنبال میكنند تا بآنها میرسند و تمام آنها را بقتل میرسانند. بطورى كه یك نفر از آنها را باقى نمیگذارند كه خبرى از آنها ببرد! و اسیران و آنچه بغارت برده‏اند، از آنها میگیرند.
مهدى موعود-ترجمه جلد سیزدهم بحار، متن، ص: 954

-6بیرق سیاهى از بنى عباس خروج میكند آنگاه از خراسان بیرقهاى سیاهى خروج میكنند كه كلاه آنها سیاه و لباسشان سفید خواهد بود. جلو آنها مردى از (بنى) تمیم است كه آن را شعیب بن صالح یا صالح بن شعیب میگویند، اصحاب سفیانى را شكست میدهد تا اینكه وارد بیت المقدس شود و سلطنت آن را براى مهدى علیه السّلام مسخر نماید و سیصد نفر از شام بسوى او حاضر خواهند شد. بین خروج آن و بین اینكه تسلیم امر مهدى علیه السّلام شود هفتاد و دو ماه خواهد بود.
فتنه و آشوبهاى آخر الزمان، متن، باب 92 ص: 35
-7 رسول خدا(ص) : ما اهل بیتى هستیم كه خدا آخرت را براى ما خواسته است و این اهل بیت من بعد از من دچار بلاء شده و (از حقوق خود) محروم خواهند شد تا اینكه عده ‏اى كه بیرقهاى سیاهى دارند از طرف مشرق می آیند و دو مرتبه یا سه مرتبه حق خود را طلب میكنند و حق را بآنها نمیدهند تا اینكه جنگ كنند و غالب شوند، آنگاه حق آن‏ها را بآنها میدهند ولى قبول نمیكنند و حق را بمردى از اهل بیت من رد میكنند و او زمین را پر از عدل میكند بعد از آنكه از ظلم پر شده باشد هر كدام از شما آن را درك كردید باید خود را بآن برسانید و لو اینكه با دست و سینه خود از روى برف بروید زیرا كه او مهدى علیه السّلام است.
غیبت نعمانی ص 145 ، الحاوی للفتاوی ج 2 ص 127 ، الامام المهدی ص 67 و 296 و ...
-8موقعى كه دیدید بیرق‏هاى سیاه از طرف خراسان خارج شدند خود را بآنها برسانید و لو اینكه با دست و سینه از روى برف بروید چون كه مهدى خلیفه خدا در میان آنها است.
بشارة الاسلام ص 290 ، الزام الناصب ص 253 ، منتخب الاثر ص 304 و ...
-9  رسول خدا صلى اللَّه علیه و آله یاد بلائى كرد كه دچار اهل بیتش می‏شود تا اینكه خدا مردى را با بیرق سیاه از طرف مشرق بفرستد كسى كه آن بیرق را یارى كند خدا او را یارى میكند و كسى كه نصرت آن را ترك كند خدا نصرتش را ترك میكند، بعدا میآیند نزد مردى كه نامش نام من است و او را سرپرست خود میكنند و خدا او را یارى و تأیید مینماید
فتنه و آشوبهاى آخر الزمان، متن، باب 100ص: 38

-10 مرد كوسه یا کم ریش ، گندم گون و متوسط القامتى كه شعیب ابن صالح نام دارد و غلام بنى تمیم است با چهار هزار نفر كه لباسشان سفید، بیرقهاشان سیاه است از شهر رى خروج میكند، او مقدمه (خروج) مهدى علیه السّلام است، با كسى ملاقات نمیكند مگر اینكه آن را خواهد كشت.
فتنه و آشوبهاى آخر الزمان، متن، باب 95 - ص: 36
-11 و پرچمهائى بدون علامت كه نه از پنبه و نه كتان و نه حریر است از مشرق زمین میایند در سر نیزه‏ هاى آنها مهر سید اكبر زده شده قائد آنها مردى از خاندان پیغمبر است آن پرچمها در شرق پدید می ‏آید و بوى آن مانند مشك معطر بغرب میرسد. ترس و رعب آنها یكماه پیش از آمدنشان همه جا در دل مردم قرار میگیرد، آنگاه در كوفه‏ فرود میایند و اولاد ابو طالب بخونخواهى پدران خود قیام میكنند در آن گیر و دار ناگهان لشكر یمنى و خراسانى مانند دو اسبى كه مسابقه میدهند از راه میرسند
مهدى موعود-ترجمه جلد سیزدهم بحار، متن، ص: 1060
الزام الناصب – جلددوم- چاپ بیروت . الغصن الثامن - الآیة الثانیة عشرة - ص 120
بحار الأنوار، ج 52، ص 274، ب 25، ح 167.
-12 وقتى كه مردى شهر شام را گرفت و مرد دیگرى مصر را مسخر كرد و با یك دیگر جنگ كردند و اهل شام، اهل مصر را اسیر نمودند و مردى از طرف مشرق با بیرق‏هاى سیاه كوچكى بسوى صاحب شام آمد آن مرد مطیع مهدى علیه السّلام خواهد شد فتنه و آشوبهاى آخر الزمان، متن، باب 99 - ص: 36
-13 جابر از حضرت امام محمّد باقر علیه السّلام روایت كرده كه فرمود: جوانى از بنى هاشم كه خالى در كف دست راست خود دارد با بیرقهاى سیاهى از طرف خراسان خروج میكند كه شعیب بن صالح در جلو او خواهد بود و با اصحاب سفیانى جنگ كرده آن‏ها را شكست میدهد
عقدالدرر ص 128 ، الحاوی ج 2 ص 68 ، ملاحم ابن طاووس ص 53
فتنه و آشوبهاى آخر الزمان، متن، ص: 36

-14 امیرمؤمنان(ع) می‌فرمایند: «سفیانی و صاحبان پرچم‌های سیاه با یكدیگر روبرو می‌شوند در حالی كه میان آنان جوانی از بنی‌هاشم است كه در كف دست راستش، خال سیاهی است و در پیشاپیش لشكریان او، شخصی از قبیلة بنی تمیم به نام شعیب بن صالح قرار دارد».
ابن حماد، فتن، ص 86

.جنس پرچم علاوه بر پارچه می تواند ، كاغذ نیز باشد - منبع ویكی پدیا
پرچم، از قدیم الایام سمبل اتحاد و تمایز در جنگها به شمار می رفته و همواره حائز اهمیت بوده است. پس از ظهور اسلام نیز، پرچم ماهیت خود را از دست نداد و ارزش و منزلت خود را حفظ کرد. امیرالمؤمنین علیه السلام درباره پرچم و اهمیت حفظ آن توسط سربازان اسلام می فرماید: « هرگز پرچمتان را از جای خودش حرکت نداده و دور آن را خالی نکنید و آن را جز به دست شجاعانتان نسپارید»
پر واضح است که پرچم، به دلیل اینکه نماد همبستگی لشکر بوده ، یکی از اهداف دشمن برای از بین بردن پرچم دار و به زمین انداختن پرچم برای تضعیف روحیه جنگاوری لشکر مقابل به شمار می رفته است. از این رو ، امیرالمؤمنین علیه السلام دستور به محافظت بیشتر از آن فرموده اند.
از سیره عملی بزرگان دین نیز فهمیده می شود که نسبت به پرچم و پرچم داری توجه فراوانی داشته اند.
در عصر ظهور نیز روایات شریف از پرچم های زیادی صحبت كرده اند ، از پرچم سرخ رنگ سفیانی تا پرچم زرد رنگ اهل مغرب و پرچم های سیاه خراسان و مشرق زمین تا پرچم اسرارآمیز امام مهدی(عج) ، بررسی روایات شریف از وجود رابطه و شباهتی عجیب میان پرچم اسرارآمیز امام زمان(عج) و پرچم های سیاه خراسان دارد كه ما با توجه به احادیث شریف در این زمینه ، سعی در كشف این حقیقت داریم.
انواع پرچم های سیاه در روایات عصر ظهور
در مجموعه روایات حداقل 5 نوع پرچم سیاه را می توان در نظر گرفت:
-1 پرچم های سیاه عمومی قیام مردم مشرق زمین(در ابتدای قیام)
-2
پرچم های سیاه اختصاصی قیام مردم مشرق زمین(در انتهای قیام و هنگام حركت به سمت عراق)
-3
پرچم های سیاهی از مشرق زمین که مورد لعن قرار دارند
-4 پرچم های سیاه بنی عباس در اواخر حکومت امویان
-5 پرچم های سیاهی در سرزمین حجاز
در بررسی روایات عصر ظهور مرتبط با پرچم های سیاه متوجه می شویم كه تفاوتهایی در نوع نگاه و دستور اهل بیت(ع) در حمایت از آنها وجود دارد به طوری كه برخی از پرچم های سیاه مورد لعن و نفرین اهل بیت(ع) بوده و برخی مورد تمجید ، درباره برخی امر به یاری شده است و در مورد برخی ، عدم حركت و توجه ، همچنین در روایتی خبر از درگیری دو گروه از پرچم های سیاه داده شده است كه نشان از متفاوت بودن آنها دارد.
مجموعه این مسائل نشان می دهد كه پرچم های سیاه مختلفی در روایات عصر ظهور وجود دارد كه باید هر یك را دقیقاً شناخت تا در زمان لازم ، موضع مناسبی در مورد آن اتخاذ كرد.
هریك از این پرچم های سیاه در روایات ، با اشاره روایت یا روایاتی از دیگر پرچم ها مشخص می باشد كه ما در توضیح هر كدام روایاتی كه بدان پرچم ها اشاره می كنند را نیز مطرح خواهیم كرد.
پرچم های سیاه شماره 4 و 5 چون مهم نبوده و نقشی در ظهور ندارند لذا از توضیح درباره آنها خودداری كرده و به ذكر روایات آنها بسنده می كنیم.

پرچم اسرار آمیز امام مهدی(عج) و رابطه آن با پرچم های سیاه سید خراسانی
قبل از اینکه با ذکر روایات انواع پرچم های سیاه را مورد بررسی قرار دهیم ، نگاهی به شباهت بسیار عجیب پرچم  سیاه سیدخراسانی با پرچم اسرارآمیز امام مهدی(عج) خواهیم داشت ، بنا بر روایات ، امام مهدی(عج)  وارث برخی مواریث پیامبر اكرم(ص) مانند زره ، شمشیر ، براق ، سحاب ، پرچم و میراثهای دیگر است كه این مواریث علاوه بر داشتن برخی اثرات ، بعد از ظهور  بعنوان سند و مدركی برای اثبات حقانیت و امامت امام عصر(عج) به كار می روند. یكی از این مواریث پرچم اسرارآمیز حضرت رسول(ص) می باشد ، كه در احادیث متعددی بدان اشاره شده است.
عبد اللَّه بن سنان روایت نموده كه امام محمد باقر علیه السّلام فرمود:

پرچم قائم همان پرچم رسول خداست كه جبرئیل در روز جنگ بدر از آسمان آورد و آن را در میدان جنگ باهتزاز درآورد.

آنگاه جبرئیل عرض كرد: اى محمد بخدا قسم؛ این پرچم از پنبه و كتان و ابریشم و حریر نیست. عرض كردم: پس از چیست؟ گفت: برگ درخت بهشت است. پیغمبر در جنگ آن را برافراشت سپس پیچید و بدست على علیه السّلام داد و پیوسته نزد آن حضرت بود تا اینكه در روز جنگ جمل حضرت آن را برافراشته نمود و خدا او را پیروز گردانید. آنگاه على علیه السّلام آن را پیچید و همیشه نزد ما بوده و هست و دیگر هیچ كس آن را نمی گشاید تا اینكه قائم ما قیام كند.
وقتى قائم قیام نمود آن را باهتزاز در می ‏آورد و هر كس در شرق و غرب عالم باشد آن را می ‏بیند. رعب و ترس وى یكماه زودتر از پیش روى و چپ و راست او رفته در دلها جاى می ‏گیرد، آنگاه گفت: اى محمد! او بخونخواهى پدرانش قیام می ‏كند و سخت خشمگین است و از اینكه خداوند بر این خلق غضب نموده متأسف می ‏باشد.
او پیراهن پیغمبر صلّى اللَّه علیه و آله را كه در جنگ احد پوشیده بود بتن دارد و عمامه و زره پیغمبر را كه بقامت وى رساست می ‏پوشد، و ذو الفقار شمشیر پیغمبر را هم در دست دارد، سپس شمشیر می ‏كشد و هشت ماه از كشته بی دینان پشته‏ ها می ‏سازد. مهدى موعود-ترجمه جلد سیزدهم بحار، متن، ص: 1128
و در بحار الانوار از ابو بصیر آمده که گفت: حضرت ابوعبدالله صادق علیه‌السلام فرمود: هنگامی که امیر‌المؤمنین(ع) با اهل بصره برخورد کرد و پرچم برافراشت پرچم پیغمبر را گشود. لذا متزلزل شدند و هنوز شعاع خورشید زرد نگردیده بود که فریاد زدند: ای پسر ابی طالب ما را هلاک کردی.
...
و چون روز صفّین فرا رسید ، نزدیكان برافراشتن آن پرچم را از امیرالمومنین(ع) درخواست كردند آن حضرت نپذیرفت. پس حسن و حسین علیهما السّلام و عمّار یاسر رحمه اللَّه را نزد او واسطه ساختند، آن حضرت به حسن علیه السّلام فرمود: پسر جانم همانا این مردم را مدّتى مقرّر شده است كه بدان برسند، و این پرچم پرچمى است كه پس از من هیچ كس جز قائم صلوات اللَّه علیه آن را بر نخواهد افراشت»....
سپس فرمود: اى ابا محمّد به خدا قسم آن پرچم نه از پنبه است و نه از كتان و نه از ابریشم و نه از حریر، عرض كردم: پس از چه چیزى است؟ فرمود: از ورق (برگ)بهشتى است، غیبت نعمانى-ترجمه غفارى، ص: 427
پرچم امام زمان (عج) پرچم اسرار آمیزی است كه امام باقر (ع) درباره آن فرمود : « هنگامی كه قائم (ع) ظهور كند پرچم رسول خدا (ص) را به مردم نشان می‌دهد» و امام صادق (ع) نیز در وصف آن چنین آورده است : « جبرئیل آن پرچم را روز بدر آورد و رسول خدا (ص) آن را در روز بدر برافراشت آنگاه آن را پیچید و به علی (ع) داد. آن پرچم نزد علی (ع) بود تا اینكه آن را در جنگ جمل باز كرد و خداوند وی را با آن پرچم پیروز نمود .آنگاه آن پرچم را در هم پیچید و هم اكنون نزد ماست .آن را كسی نمی‌گشاید تا آنكه قائم (ع)قیام كند . وقتی كه قیام نمود آن را باز می‌كند » بر اساس روایات ، این پرچم از برگ درخت بهشتی است كه آن را جبرئیل در جنگ بدر به اهتزاز درآورد این پرچم به سوی هیچ قومی عزیمت نمی‌كند مگر اینكه خدا آنها را نابود می‌كند و روی آن نوشته شده « البیعه لله» این پرچم به هنگام ظهور به سخن می‌آید و می‌گوید : ای ولی خدا برخیز و دشمنان خدا را بكش و چون حضرت آن را بگشاید در دل دشمنان ترس شدیدی وارد می‌شود و هر كس از آن پرچم پیروی كند و همراه با پرچم گام بردارد با ما اهل بیت (ع) بوده و نجات خواهد یافت و هر كس از آن جلو بیافتد و یا عقب بماند افراط یا تفریط كند نابود می‌شود. در روایت دیگری امیر المؤمنین علی (ع) فرمود : این پرچم دیگر باز نمی‌شود مگر به دست مهدی (ع). و نیز در روایتی از امام زین العابدین (ع) چنین نقل شده است كه فرمود : « گوئی صاحب شما را با چشم خود می‌بینم كه در پشت كوفه وارد نجف شده و یاران و پیروان پدرش همراه او در زیر پرچم رسول اكرم (ص) است كه آن را برافراشته و به دست گرفته ...» با عنایت به روایات فوق این پرچم با تمام اوصاف شگفت انگیزش به عنوان یكی از مواریث پیامبر (ص) در نزد حضرت مهدی (ع) می‌باشد و در وقت معیّن به اذن الهی با آن پرچم ظهور خواهد كرد .


نكته بسیار مهم :
اكنون به این احادیث شریف كه در وصف پرچم لشگر سید خراسانی و اهل مشرق زمین است ، دقت فرمائید :
... و پرچمهائى بدون علامت كه نه از پنبه و نه كتان و نه حریر است از مشرق زمین میایند در سر نیزه ‏هاى آنها مهر سید اكبر زده شده قائد آنها مردى از خاندان پیغمبر است آن پرچمها در شرق پدید می ‏آید و بوى آن مانند مشك معطر بغرب میرسد. ترس و رعب آنها یكماه پیش از آمدنشان همه جا در دل مردم قرار میگیرد، آنگاه در كوفه‏ فرود میایند و اولاد ابو طالب بخونخواهى پدران خود قیام میكنند ....
مهدى موعود-ترجمه جلد سیزدهم بحار، متن، ص: 1060
الزام الناصب – جلددوم- چاپ بیروت . الغصن الثامن - الآیة الثانیة عشرة - ص 120
بحار الأنوار، ج 52، ص 274، ب 25، ح 167.
فضیل بن یسار از حضرت امام جعفر صادق علیه السّلام روایت كرده كه بوى فرمود: گنجى در طالقان هست كه از طلا و نقره نیست، و پرچمى است كه از روزى كه آن را پیچیده ‏اند برافراشته نشده است و مردانى هستند كه دلهاى آنها مانند پاره ‏هاى آهن است شكى در ایمان بخدا در آن راه نیافته و در طریق ایمان از سنگ محكم‏تر است اگر آنها را وا دارند كه كوه‏ها را از جاى بكنند، از جاى كنده و از میان برمیدارند.
مهدى موعود-ترجمه جلد سیزدهم بحار، متن، ص: 1117
اگر دقت كرده باشید میان پرچم اسرار آمیز حضرت مهدی(عج) و پرچم های سیاه خراسان شباهتهای عجیبی وجود دارد :
1- در مورد جنس هر دو پرچم دقیقا این عبارت ذكر شده است :
نه از پنبه و نه كتان و نه حریر است.

2- رعب و وحشت یك ماه جلوتر از این پرچم امام زمان(عج) و سید خراسانی حركت می كند
3- همه مردم از وجود آن آگاه می شوند
در مورد پرچم حضرت مهدی(عج) داریم كه :
هر كس در شرق و غرب عالم باشد آن را می ‏بیند و در مورد پرچم های سیاه سید خراسانی داریم :
و بوى آن مانند مشك معطر بغرب(تمام جهان) میرسد
4- و پرچمى است كه از روزى كه آن را پیچیده ‏اند برافراشته نشده است
این توصیف هم در توصیف پرچم اهل طالقان(ایرانیان) است و هم در مورد پرچم اسرار آمیز امام زمان(عج(
5- 
وصف انتقام برای برافراشتن هر دو پرچم
...او بخونخواهى پدرانش قیام می ‏كند و سخت خشمگین است در مورد امام زمان(عج(
.....
و اولاد ابو طالب بخونخواهى پدران خود قیام میكنند .... در وصف لشگر سید خراسانی

اما حقیقت چیست ؟ این شباهت عجیب میان پرچم های سیاه سیدخراسانی و پرچم اسرار آمیز امام زمان(عج) چگونه ممكن است وجود داشته باشد؟ منظور از اینكه پرچم های سیاه سیدخراسانی دقیقا مانند پرچم اسرارآمیز امام زمان(عج)، از جنس پنبه و كتان و ابریشم و حریر نیستند ، چیست؟ چگونه ممكن است رعب و وحشت یك ماه قبل از پرچم سیدخراسانی حركت كند ؟
آیا پرچم سید خراسانی نیز همچون پرچم امام زمان(عج) دارای اثرات اسرارآمیز است؟! آیا پرچم برافراشته شده در سپاه سیدخراسانی می تواند همان پرچم شگفت انگیز امام زمان(عج) باشد كه امام مهدی(عج) برای یاری سردار بزرگ خویش آن را قبل از حركت سپاه سیدخراسانی به سوی آنها می فرستد تا در آن لشگر گشوده و برافراشته گردد و اثرات شگفت انگیز خود را بر جای بگذارد؟!
البته باید دقت كرد كه در وصف پرچم سید خراسانی  عبارت " رایات " آمده است یعنی پرچم ها ، به عبارتی دیگر سیدخراسانی صاحب پرچم های اسرار آمیز است و در در حدیثی دیگر داریم : " رایات صغار" یعنی پرچم هایی كوچك ، پرچم های كوچكی كه از جنس كتان و پنبه و پارچه نیستند ، این احتمال وجود دارد كه احتمالا پرچم های سید خراسانی نیز در صفت جنس مانند پرچم مانند پرچم امام زمان(عج) باشند یعنی از برگ درخت به عبارتی دیگر از جنس كاغذ ، به زبان ساده تر پلاكاردهای كاغذی یا مقوایی ، حال علت اسرار آمیز بودن و داشتن قدرت فوق العاده این پرچم های كوچك سیدخراسانی چه می تواند باشد همانگونه كه حدیث شریف بیان می فرماید كه رعب و وحشت یك ماه زودتر از لشگر سید خراسانی حركت می كند.
از مجموعه این مباحث می توان احتمالاتی را مطرح كرد :
آیا ممكن است پرچم اسرار آمیز حضرت رسول اكرم(ص) كه در نزد امام زمان(عج) می باشد قبل از آغاز حركت لشگر سید خراسانی توسط امام عصر(عج) به نزد سیدخراسانی فرستاده شود تا این پرچم شگفت كه نوعی معجزه و امداد الهی برای تضمین پیروزی جبهه حق می باشد ، در هنگام حركت سپاه سید خراسانی افراشته شود ، همانگونه كه در وصف اهل طالقان(ایرانیان) فرموده اند : و پرچمى است كه از روزى كه آن را پیچیده ‏اند برافراشته نشده است ، و سپس برای بالاتر بردن قدرت و روحیه نیروهای سیدخراسانی به تعداد زیادی از این پرچم بر روی پلاكاردهای فوق الذكر تکثیر شود؟ والله اعلم
اما ممكن است كه پرچم های كوچك ذكر شده همگی از جنس مقوا و كاغذ بوده و ربطی به پرچم شگفت انگیز امام عصر(عج) نداشته باشند و فقط یك پرچم شگفت انگیز كه توسط یاران مخصوص امام عصر(عج) آورده شده است ، برای تضمین پیروزی سپاه سیدخراسانی كه در واقع همان سپاه امام زمان(عج) می باشد ، گشوده شود همچنانكه در تایید این فرضیات داریم " و در میان آن لشگر(سیدخراسانی) چند نفر از یاران خاص حضرت وجود دارد " و یا روایاتی بیان می كنند كه به كمك سپاه سیدخراسانی بشتابید ، زیرا مهدی در میان این لشگر است كه شاید مراد همان پرچم اسرار آمیز امام زمان(عج) باشد ، و یا روایتی كه بیان می دارد آغاز كارش از مشرق خواهد بود ، می تواند علاوه بر تطبیق آغاز انقلاب اسلامی ایران ، بر هنگام آغاز قیام لشگر سیدخراسانی نیز صدق كند ، بدین معنا كه وقایعی مانند گشودن پرچم اسرارآمیز امام عصر(عج) این قیام تاریخی را به مثابه قیام خود حضرت قرار دهد.
نمی توان در این موارد اظهار نظر قطعی نمود و فقط احتمالاتی مطرح است ، اما آنچه كه مسلم است این است كه بنا بر روایات شباهتهای بسیار پرچم سیدخراسانی و پرچم شگفت امام زمان(عج) بسیار زیاد است و لاجرم احتمالاتی را مطرح می سازد ، مضاف بر اینكه روایتی كه در مورد اهل طالقان(ایرانیان) كه می گوید : " و پرچمى است كه از روزى كه آن را پیچیده ‏اند برافراشته نشده است " نیز این فرضیات را تقویت می كند.
البته مروری بر برخی از وقایع چند سال گذشته می تواند پذیرش این مسئله را آسان كند :
توجه و اهتمام رهبران جبهه حق به امور غیبی و ماورایی
1- منقول است در اوائل حمله آمریكا به عراق در سال 82 و كامل شدن حلقه محاصره دشمنان ، عارفی بنام(كه شاید آیت الله بهجت بوده باشند ) به نزد مقام معظم رهبری(مدظله) می روند(یا پیام می فرستند) كه آقا خطر حمله دشمنان بسیار جدی است! آقا هم می فرمایند خب چاره چیست؟ و این عارف بزرگ می گویند كه باید برای دفع این شر و خطر ، به تعداد زیاد صلوات فرستاد و آقا هم می فرمایند بنده كاری خواهم كرد كه روزانه میلیونها صلوات فرستاده شود و طی دستوری به صدا و سیما امر می كنند كه آغاز اخبار با صلوات بر محمد و آل محمد(ص) باشد.( بنده از کانالهای مختلف این نقل قول را شنیده ام(

################################################

آیا شورش داعش در روایات عصر ظهور پیش بینی شده است؟!

زمانی که پرچم‌های سیاه را دیدید، به زمین بچسبید و حرکتی نکنید. سپس قومی ضعیف ظاهر می‌شوند که مورد اعتناء نیستند. دل‌هایشان مانند آهن است. آنها اصحاب دولت هستند. به عهد و میثاق پایبند نیستند. به حق دعوت می‌کنند اما اهلش نیستند. اسامی آنها کنیه است. نسبت آنها شهرهاست. موهایشان مانند زنان است...
 
یکی از مقدمات و نشانه های ظهور، پرچم‌ها و قیام‌های قبل از ظهور حضرت است خصوصا پرچم سیاه (رایات سود) که البته با توجه به احادیث مشخص می‌شود که چندین دعوت و قیام با پرچم سیاه داریم که برخی ناحق هستند. برخی از پرچم ها که عمدتا معرفی شده از مشرق قیام میکنند در روایات شیعه به اهل حق تطبیق شده است. اما یک پرچم سیاهی است با ویژگی های ذیل که ناحق و باطل است.
روایت از امام علی علیه السلام:
در کتاب احقاق الحق ج 29 ص 410. (مولف کتاب بیش از 400 سال قبل، این کتاب را تالیف کرده است و در سال 1019 قمری از دنیا رفته است و کتاب را آیه الله مرعشی احیا کردند.) إذا رأیتم الرایات السود فالزموا الأرض، فلا تحركوا أیدیكم و لا أرجلكم، ثم یظهر قوم ضعفاء لا یؤبه لهم، قلوبهم كزبر الحدید، هم أصحاب الدولة، لا یفون بعهد و لا میثاق، یدعون إلى الحق، و لیسوا من أهله، أسماؤهم الكنى، و نسبتهم القرى، و شعورهم مرخاة كشعور النساء حتى یختلفوا فیما بینهم، ثم یؤتی اللّه الحق من یشاء.
زمانی که پرچم‌های سیاه را دیدید، به زمین بچسبید و حرکتی نکنید. سپس قومی ضعیف ظاهر می‌شوند که مورد اعتناء نیستند. دل‌هایشان مانند آهن است. آنها اصحاب دولت هستند. به عهد و میثاق پایبند نیستند. به حق دعوت می‌کنند اما اهلش نیستند. اسامی آنها کنیه است. نسبت آنها شهرهاست. موهایشان مانند زنان است. [به غلط‌هایشان ادامه می‌دهند] تا اینکه بین آنها اختلاف پیش می‌آید سپس خدا حق را به هر کس بخواهد می‌دهد.
إذا رأیتم الرایات السود: یعنی پرچم های سیاه فالزموا الأرض، فلا تحركوا أیدیكم ولا أرجلكم: منظور این است که به این جماعت نپیوندید. و با آنها همراه نشوید. (این هم یکی از فواید دانستن نشانه های ظهور.) ثم یظهر قوم ضعفاء، لا یؤبه لهم، قلوبهم كزبر الحدید: شاید کنایه از خشونت و سنگدلی آنان باشد که داعشی ها در این زمینه شانه به شانه چنگیزخان مغول می‌زنند.
هم أصحاب الدولة: می بینید که میگویند که به خودشان لقب داده اند: دولت اسلامی عراق و شام. لا یفون بعهد ولا میثاق: به هیچ عهد و میثاقی پایبند نیستند. می بینید که حقوق اسرای جنگی را. به راحتی هرچه تمام تر می کشند. یدعون إلى الحق: عبارت روی پرچم سیاه را ببینید، نوشته است: لا اله الا الله محمد رسول الله. و لیسوا من أهله: اما اهل حق نیستند.

این هم یکی از فوائد دانستن علائم ظهور. که مبادا جذب آنها شوید. أسماؤهم الكنى و نسبتهم القرى: (اگر دقت کنید تصاویری که از صحنه جنگ داعش منتشر میشود دقت کنید. غالبا مینویسند ابو عمر، ابو دجاله، ابو فلان و ....)، اسم هایشان، به صورت کنیه هست. نسب و فامیلی آنها هم اسامی شهرها و کشورهاست... الشیشانی(چچنی)، الجولانی، البغدادی، الحرانی و ... و شعورهم مرخاة كشعور النساء:  یعنی موهایشان همچون زنان است.
حتى یختلفوا فیما بینهم: بین شان اختلاف می افتد. ثم یؤتی الله الحق من یشاء: سپس حق به حق دار می رسد ان شاء الله. دقت بفرمائید رایات السود، چند پرچم هستند. رایات السود باطل را در بالا ذکر کردیم اما رایات السود که طرفدار حق هستند از خراسان به سمت کوفه، برای خارج کردن پیروان بنی امیه و سفیانی، حرکت می کنند.: تنزل الرّایات السّود الّتی تخرج من خراسان الكوفة، فإذا ظهر المهدیّ بمكّة بعث إلیه بالبیعة. پس رایات السودی که از خراسان قیام می کنند، در روایات، بسیار ستایش شده اند . اما این رایات السودی که در ابتدای متن ذکر کردیم، طبق صریح روایت، باطل هستند.
توضیحات بیشتر: برخی از ماها، کشش نداریم و روایات به این واضحی را شاید به آینده موکول کنیم، را نباید به حساب، امامان گذاشت. معلوم است مطالعه مهدوی تان را باید تقویت کنید. چرا؟ به خاطر این جمله تان: علائم ظهور قطعیت ندارند. علائم ظهور به دو دسته حتمی و غیر حتمی تقسیم میشوند. و علائم حتمی از ضروریات مهدویت است. و در روایات" من المحتوم" ذکر شده است ما در اسلام از توقیت و تعیین وقت ظهور نهی شده ایم: مثلا بگوئیم فلان روز حضرت ظهور میکنند. این حرام است و مبانی علمی ندارد. اگر قرار بود، روایات مهدویت به ارزش دشمنان شیعه بیان شود، پس چرا اهل بیت این هم درباره علائم حتمی ظهور مثلا سفیانی، روایات بیان کرده اند. پس بحث بر سر ارزش یا بی ارزش بودن دشمنان امام نیست. بلکه اهل بیت(ع) روایات را بیان کردند تا ما در گروه دشمنان امام قرا نگیریم.
هیچ وقت در طول تاریخ، علائم اینگونه در کنار هم اجتماع نکرده بود. انقلاب ایران و مردی از قم. ورود قوات غرب و روم به عراق جمع شدن یهودیان در فلسطین نقش نظامیان در مصر اختلاف پرچم ها در شام تازه هنوز طوفان اصلی در عراق و شام و حجاز مانده است. اتفاقا اگر داعش میخواهد خودشان را با علائم ظهور ما تطبیق دهند، چه بهتر. چرا؟ زیرا طبق روایت که ما ذکر کردیم، ما میدانیم که این گروه، اهل باطل هستند.
قول بدهید به این کتب مهدویت مراجعه فرمائید و مطالعه کنید بعد با هم مباحثه خواهیم داشت. 1. کتب المعجم الموضوعی لاحادیث الامام المهدی نوشته دانشمند محترم علامه کورانی. البته کتاب عربی است. به اتوماسیون 14878 در مرکز موجود است و در نرم افزار مهدویت هم موجود است. 2. و برای فارسی زبان ها، کتاب تاملی در نشانه های حتمی ظهور به قلم آقای آیتی و به اتوماسیون 26146 در مرکز موجود است. این کتاب در هفتمین همایش کنگره مهدویت رونمایی شد. موفق باشید. قاعده عمومی و همیشگی تطبیق در خود نشانه های ظهور، حرام است. الف. اگر تطبیق به تعیین وقت در زمان ظهور بیانجامد، این میشود توقیت و وقت تعیین کردن. و در اسلام حرام است.
مثال 1: مثلا شخصی بگوید، حضرت در فلان روز، ظهور خواهند کرد. این دروغ است. مثال 2: یا گفته شود، فلان شخصیت معروف، همان سفیانی است. این هم حرام است، زیرا بین خروج سفیانی و ظهور حضرت، 6 ماه فاصله است و چون مدت معین است، این هم منجر به توقیت و تعیین وقت است. تطبیق در مقدمات نشانه های ظهور، اگر منجر به تعیین وقت نشود، اشکالی ندارد.
ب. اگر تطبیق، منجر به تعیین وقت نشود، منجر به تعیین زمان ظهور نشود، این اشکالی ندارد. مثال: این جمله امام خمینی: این انقلاب، مقدمه حکومت جهانی حضرت حجت است. زیرا فاصله بین مقدمه و حکومت حضرت، معلوم نیست چقدر باشد. پس منجر به تعیین زمان مشخص برای ظهور نمیشود. پس اشکالی ندارد.
مثال 2: پرچم های سیاه داعش، ممکن است بر رایات السود باطل، تطبیق داده شود، این اشکالی ندارد. زیرا معلوم نیست، چقدر بعد از پرچم های سیاه، سفیانی خروج کند. و زمان مشخصی تعیین نمیشود. پس به عبارت دیگر: مقدمات نشانه های ظهور را میشود تطبیق داد، مثل اتقلاب امام خمینی و یا پرچم های سیاه داعش بر رایات السود باطل. اما نشانه های ظهور را نمیشود بصورت قطع و یقین بر کسی تطبیق داد. مثلا بگوییم فلانی قطعاً سفیانی است. یا فلانی قطعاً یمانی است و ... 
دقت بفرمائید بحث ما در رایات السود و پرچم های سیاه است نه در سپاه سفیانی. بحث ما در مقدمات نشانه های ظهور است نه در خود نشانه های ظهور. شاید بخوانید و بشنوید که داعش در صدد بدل سازی و تشبیه خود به سپاه سفیانی است. که مثلا میخواهیم نفس زکیه عراق زا بکشیم و از این حرف ها. این اشتباه است. این هم یکی از فواید دانستن احادیث و شناخت علائم ظهور. اگر کسی احادیث مهدویت را مطالعه کرده باشد، فورا میگوید داعش دروغ می گوید که سپاه سفیانی است، زیرا، هنوز مقدمات نشانه حتمی ظهور (سفیانی) کامل نشده است تا چه رسد به خود نشانه حتمی ظهور (سفیانی). تازه وقتی سفیانی خروج کرد، باید تمام شام (سوریه، اردن و ...) را تصرف کند بعد دو لشکر به سمت مدینه و عراق بفرست. کجاست پس لشکر به سمت مدینه ؟ پس با اندک مطالعه مباحث مهدویت، فریب داعش را نخواهیم خورد بحث بر سر پرچم سیاه است که شاید این ها در حدیث امام علی(ع) اشاره شده است. شاید داعش از مقدمات نشانه ظهور (سفیانی) باشد. خوب شاید بپرسید، این نشانه حتمی ظهور (سفیانی)، چه مقدماتی در روایات اسلامی برای آن شاره شده است؟ مقدمات برای سفیانی، فراوان است، اما مهمترین آنها:
موت خلیفه و اختلاف بنی فلان در ملک و فرمانروایی روایت: ... و لا ترون ما تحبون حتى یختلف بنو فلان فیما بینهم ... و خرج السفیانی و قال لا بد لبنی فلان، من أن یملكوا فإذا ملكوا ثم اختلفوا تفرق ملكهم و تشتت أمرهم ... الغیبه نعمانی.
به دلخواه حود نمی رسید مگر اینکه بنی فلان در امر ملک و فرمانروایی، اختلاف کنند ... و بعد سفیانی خروج می کند و ... خسف و زلزله شدید در منطقه حرستا در سوریه روایت: ... كان خسف قریة بارم یقال لها: حرستا ... آشکار شدن سه پرچم در شام روایت ... و خروج الرایات الثلاث بالشام عندها. تازه بعد از اینها، سفیانی ببعد از ماه ها، بر کل منطقه شام، مسلط میشود، انگاه لشکر کشی به سمت عراق و مدینه را قصد میکند...

 

###################################################

ارتباط 11 سپتامبر و پرچم های سیاه القاعده

سناریوی صهیونیستی 11 سپتامبر برای اهداف مختلف از جمله تهاجم به خاورمیانه و منجی نشان دادن جریان القاعده و بن لادن برای مسلمانان(مخصوصا اهل سنت)
همانگونه كه همه می دانیم سناریوی 11 سپتامبر ، طراحی صهیونیستها و فراماسونها برای تسخیر جهان اسلام بود ، جالب است كه تلاش شد با این سناریو القاعده و بن لادن بعنوان قهرمانانی بزرگ كه توانسته اند ضربه ای سهمگین به آمریكا بزنند در جهان اسلام مطرح شوند و از این طریق علاوه بر بهانه لشگركشی به خاورمیانه ، با ایجاد و تقویت جریانی انحرافی ، آزادیخواهان جهان اسلام را در دام القاعده گرفتار كنند ، و هرچند تا حدودی این نقشه موثر بود اما با درخشش ایران و حزب الله و ناكام ماندن القاعده این نقشه شیطانی به هدف مورد نظر نرسید.
جالب است كه استكبار به شدت تلاش داشت و دارد كه بن لادن را به عنوان مهدی موعود مسلمانان (مخصوصا برای اهل سنت ) و پرچم سیاه او را به عنوان پرچم های سیاه موعود روایات كه باید یاری شوند ، جا بیندازد و با تحریف عملی وقایع آخرالزمان ، تحولات را آنگونه که می خواهد پیش ببرد و ضمن نابود کردن ذخایر انسانی مسلمانان خط اصیل مقاومت در جبهه حق را با نیروی خود مسلمین از میان بردارد ، به این خبر توجه كنید:
بن لادن و ادعای مهدویت

بن لادن از ثروتمندان وهابی ساكن آمریكا و از شركای تجاری خانواده بوش به ناگاه طی نقشه های پنهانی پشت پرده با پرچمی سیاه آن هم در افغانستان جهاد بر علیه كفار را آغاز می كند!
به گزارش بولتن G2، كارشناسان اطلاعات و امنیت ارتش ایالات متحده مشغول بررسى قطعه فیلم به دست آمده از اسامه بن لادن هستند كه در آن فیلم وى در كنار صحرایى ایستاده و تابلویى كه عبارت عربى " مهدى منتظر" !! بر روى آن نوشته شده است. دیده می شود.
سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا بن لادن خود را مهدی می‌داند و یا این‌که منتظر قیام کسی دیگر است. برخی از بازداشت‌شدگان زندان گوانتمانو به بازجویان گفته‌اند. که به این علت به تشکیلات القاعده پیوسته‌اند که تصور می‌کردند که بن لادن مهدی منتظر است از سوی دیگر نیروهای اطلاعاتی ارتش آمریکا مستقر در عراق گزارش کرده‌اند که برخی از تروریست‌هایی که حین ورود به عراق دستگیر شده‌اند در بازجویی‌ها اعتراف کرده‌اند که به دلیل اعتقادشان به پیشگویی‌های آخر الزمان اسلام به القاعده پیوسته‌اند. ـ در اواخر سال 2001 بن لادن ـ امضای اسامه بن محمد بن لادن را به جای امضای همیشگی خود اسامه بن لادن به کار می‌برد.

بن لادن مزدور سیا و موساد كه با داشتن چهره ای جذاب و شاخص های دیگر بعنوان مهدی موعود دروغین و صاحب پرچم های سیاه ، به منظور طرح های آخرالزمانی استكبار مامور به سفر به افغانستان شد. به پرچم سیاه پشت سر بن لادن توجه فرمایید!:: مرتبط با: اخبارعمومی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین عناوین مطالب