تبلیغات
پایگاه بسیج حضرت ابوالفضل(ع)ولدان - گوشه هایی از وصیت نامه شهید
<
 
   
 
 
حوزه 6 امام جعفر صادق(ع)اصفهان
ه گزارش صاحب نیوز به نقل از اصفهان بیدار، شهید علی شاه سنایی متولد ۱۳۶۴ از نیروهای لشکر ۱۴ امام حسین علیه السلام بود که به صورت داوطلبانه برای دفاع از حرم عقیله‌ بنی هاشم عازم سوریه شد و به شهادت رسید.

یکی از همرزمان این شهید والامقام می گوید: علی شاه سنایی برنامه ریزی کرده بود تا اربعین امسال را در کربلا باشد اما دست تقدیر او را در لباس مدافع حرم حضرت زینب (س) به سوریه کشاند. همرزمان علی رشادت و شجاعت و معرفت را از خلصت های این شهید می دانند و نقل می‌کنند که او هیچگاه از ترس گلوله روی زمین نخوابید؛ می گفت گلوله‌ای که قسمت او نباشد به او نخواهد خورد و آنکه قسمت او باشد رویش نوشته و در هرحال به هدف خواهد خورد.

همرزمانش نقل میکنند: علی پس از آنکه بیش از ده نفر تکفیری ها را به درک واصل کرده بود در حالی به شهادت رسید که مظلومانه و با تنی زخمی در شیاری مابین تکفیری‌های داعش و سربازان مدافع حرم مانده بود و وقتی می‌بیند که یکی از دوستانش برای نجات او زخمی می شود از همرزمانش می خواهد که برای نجاتش اقدامی نکنند. او عاشق حضرت زهرا (س) بود و در حالی به شهادت رسید که زخمی در پهلو داشت.

علی شاه سنایی از اعضاء جلسه آل یس محله جنیران است که اعضاء آن سال هاست هر شام جمعه گرد هم می‌آیند و در فراق امام زمان (عج) زیارت آل یس می خوانند. اوائل هفته در تماسی تلفنی به همسرش وعده داده بود که آخر هفته باز می گردد و امروز آخر هفته است. امشب، شام جمعه و قرار همیشگی زیارت آل یس.

مادرش او را بی همتا می داند و پدر او را فدایی علی اکبر. پدر متواضعانه می گوید که لیاقت چنین فرزندی را نداشته است. دختری شش ماهه به نام زهرا یادگار علی است که در وصیت نامه از همسرش خواسته تا احکام اسلام را به او بیاموزد.

اما وصیت نامه این شهید سندی است از عمق معرفت او. پس از شهادت به وحدانیت خدا و… این گونه با خدا نجوا کرده است که پروردگارا با تو عهد کردم که در این دنیا جز به فرمان تو نباشم.

در فرازی دیگر از وصیت نامه اش بعد از سفارش به نماز اول وقت، پیروی از ولایت فقیه و احترام به والدین، دوستانش را سفارش می کند به خواندن زیارت عاشورا و اینگونه اقرار می کند که من خود هر صبح و شام زیارت عاشورا خواندم و نتیجه آن را در زندگی دیدم.

و شهادت آخرین حلقه عهد علی با خدا و قرائت هر روزه زیارت عاشورای اباعبدالله الحسین است.

بر اساس این گزارش، مراسم وداع این شهید والامقام شامگاه گذشته با حضور مردم، بسیجیان و تنی چند از همرزمان شهید در مسجد محله جنیران واقع در خیابان آتشگاه اصفهان برگزار شد.

در این مراسم مداح جلسه اینطور ذکر نمود که شهید در وصیت نامه خود گفته است:

* به مردم بگویید درباره رفتن من به سوریه قضاوت نکنند

مداح اهل بیت در این مراسم فرازی از وصیت نامه شهید را بازگو کرد و گفت: شهید علی شاه سنایی همواره بر عدم قضاوت کردن زودهنگام تاکید داشت و می گفت که به مردم بگویید درباره رفتن من به سوریه قضاوت نابجا نکنند و هیچکس مرا به اجبار راهی سوریه نکرد و من به میل و اراده خود این مسیر را رفتم.

این مداح اهل بیت ادامه داد: بنا بر وصیت نامه شهید شاه سنایی در این راه کسی را مجبور نمی کنند بلکه مدافعان حرم تنها برای رضای خدا و پیروی از ولایت فقیه و نابود کردن دشمنان اسلام در این راه قدم بر می دارند.

وی افزود: این شهید والامقام همواره تاکید داشت که هیچکدام از مدافعان حرم برخلاف میل خود و با پیشنهاد پول و مقام به سوریه برای مبارزه با تروریست های تکفیری نرفتند و من نیز همانند سایرین فقط برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) و حفظ اسلام و نابودی دشمنان اسلام به این مبارزه می روم.

آخرین عناوین مطالب